Izvještaj za septembar 2026 Pofalići


U periodu od 31.08. – 06.09.2026. na MS Pofalići je konstatovano 378 pol. zr/m3. U kvalitativnom sastavu dominirao je korova, a sa manjim procentualnim udjelom se javljao i polen trava (Poaceae) i drveća (borovi, tisa, čempresi). Konstatovane su srednje do umjerene koncentracije polena visoko alergene biljke Ambrosia artemisiifolia L.

Za više informacija pogledati izvještaj u prilogu.


U periodu od 07.09. – 13.09.2026. na MS Pofalići je konstatovano 277 pol. zr/m3. U kvalitativnom sastavu dominirao je korova, a sa manjim procentualnim udjelom se javljao i polen trava (Poaceae). Konstatovane su srednje do umjerene koncentracije polena visoko alergene biljke Ambrosia artemisiifolia L (131 pol. zr. /m3 zraka).

Za više informacija pogledati izvještaj u prilogu.


U periodu od 14.09. – 20.09.2026. na MS Pofalići je konstatovano 187 pol. zr/m3. U kvalitativnom sastavu dominirao je korova, a sa manjim procentualnim udjelom se javljao i polen trava (Poaceae). Konstatovane su srednje do umjerene koncentracije polena visoko alergene biljke Ambrosia artemisiifolia L (92 pol. zr. /m3 zraka). Polen drveća se javljao sa izuzetno smanjenim procentualnim udjelom.

Za više informacija pogledati izvještaj u prilogu.


U periodu od 21.09. – 27.09.2026. na MS Pofalići je konstatovano 188 pol. zr/m3. U kvalitativnom sastavu dominirao je korova, a sa manjim procentualnim udjelom se javljao i polen trava i drveća. Konstatovane su niske do umjerene koncentracije polena visoko alergene biljke Ambrosia artemisiifolia L (82 pol. zr. /m3 zraka).

Za više informacija pogledati izvještaj u prilogu.


U periodu od 28.09. – 04.10.2026. na MS Pofalići je konstatovano 137 pol. zr/m3. U kvalitativnom sastavu dominirao je korova, a sa manjim procentualnim udjelom se javljao i polen trava i drveća. Konstatovane su niske do umjerene koncentracije polena visoko alergene biljke Ambrosia artemisiifolia L (45 pol. zr. /m3 zraka).

Za više informacija pogledati izvještaj u prilogu.


Tabela: DRVEĆE - SEPTEMBAR
SedmicaDatumzr/m3
Prva sedmicaUtorak 01.09.2026.0
Prva sedmicaSrijeda 02.09.2026.0
Prva sedmicaČetvrtak 03.09.2026.0
Prva sedmicaPetak 04.09.2026.0
Prva sedmicaSubota 05.09.2026.0
Prva sedmicaNedjelja 06.09.2026.0
Prva sedmicaUkupno0
Druga sedmicaPonedjeljak 07.09.2026.0
Druga sedmicaUtorak 08.09.2026.0
Druga sedmicaSrijeda 09.09.2026.0
Druga sedmicaČetvrtak 10.09.2026.0
Druga sedmicaPetak 11.09.2026.0
Druga sedmicaSubota 12.09.2026.0
Druga sedmicaNedjelja 13.09.2026.0
Druga sedmicaUkupno0
Treća sedmicaPonedjeljak 14.09.2026.0
Treća sedmicaUtorak 15.09.2026.0
Treća sedmicaSrijeda 16.09.2026.0
Treća sedmicaČetvrtak 17.09.2026.0
Treća sedmicaPetak 18.09.2026.0
Treća sedmicaSubota 19.09.2026.2
Treća sedmicaNedjelja 20.09.2026.0
Treća sedmicaUkupno2
Četvrta sedmicaPonedjeljak 21.09.2026.0
Četvrta sedmicaUtorak 22.09.2026.3
Četvrta sedmicaSrijeda 23.09.2026.0
Četvrta sedmicaČetvrtak 24.09.2026.5
Četvrta sedmicaPetak 25.09.2026.2
Četvrta sedmicaSubota 26.09.2026.0
Četvrta sedmicaNedjelja 27.09.2026.0
Četvrta sedmicaUkupno10
Peta sedmicaPonedjeljak 28.09.2026.0
Peta sedmicaUtorak 29.09.2026.3
Peta sedmicaSrijeda 30.09.2026.5
Peta sedmicaUkupno8
Tabela: TRAVE I ZELJASTE BILJKE - SEPTEMBAR
SedmicaDatumzr/m3
Prva sedmicaUtorak 01.09.2026.8
Prva sedmicaSrijeda 02.09.2026.9
Prva sedmicaČetvrtak 03.09.2026.7
Prva sedmicaPetak 04.09.2026.8
Prva sedmicaSubota 05.09.2026.5
Prva sedmicaNedjelja 06.09.2026.6
Prva sedmicaUkupno43
Druga sedmicaPonedjeljak 07.09.2026.3
Druga sedmicaUtorak 08.09.2026.0
Druga sedmicaSrijeda 09.09.2026.2
Druga sedmicaČetvrtak 10.09.2026.4
Druga sedmicaPetak 11.09.2026.0
Druga sedmicaSubota 12.09.2026.0
Druga sedmicaNedjelja 13.09.2026.2
Druga sedmicaUkupno11
Treća sedmicaPonedjeljak 14.09.2026.3
Treća sedmicaUtorak 15.09.2026.2
Treća sedmicaSrijeda 16.09.2026.0
Treća sedmicaČetvrtak 17.09.2026.0
Treća sedmicaPetak 18.09.2026.0
Treća sedmicaSubota 19.09.2026.4
Treća sedmicaNedjelja 20.09.2026.0
Treća sedmicaUkupno9
Četvrta sedmicaPonedjeljak 21.09.2026.0
Četvrta sedmicaUtorak 22.09.2026.4
Četvrta sedmicaSrijeda 23.09.2026.2
Četvrta sedmicaČetvrtak 24.09.2026.0
Četvrta sedmicaPetak 25.09.2026.0
Četvrta sedmicaSubota 26.09.2026.3
Četvrta sedmicaNedjelja 27.09.2026.0
Četvrta sedmicaUkupno9
Peta sedmicaPonedjeljak 28.09.2026.2
Peta sedmicaUtorak 29.09.2026.0
Peta sedmicaSrijeda 30.09.2026.0
Peta sedmicaUkupno2
Tabela: KOROVI - SEPTEMBAR
SedmicaDatumzr/m3
Prva sedmicaUtorak 01.09.2026.48
Prva sedmicaSrijeda 02.09.2026.38
Prva sedmicaČetvrtak 03.09.2026.42
Prva sedmicaPetak 04.09.2026.44
Prva sedmicaSubota 05.09.2026.60
Prva sedmicaNedjelja 06.09.2026.57
Prva sedmicaUkupno289
Druga sedmicaPonedjeljak 07.09.2026.33
Druga sedmicaUtorak 08.09.2026.29
Druga sedmicaSrijeda 09.09.2026.36
Druga sedmicaČetvrtak 10.09.2026.43
Druga sedmicaPetak 11.09.2026.52
Druga sedmicaSubota 12.09.2026.36
Druga sedmicaNedjelja 13.09.2026.37
Druga sedmicaUkupno266
Treća sedmicaPonedjeljak 14.09.2026.30
Treća sedmicaUtorak 15.09.2026.29
Treća sedmicaSrijeda 16.09.2026.23
Treća sedmicaČetvrtak 17.09.2026.26
Treća sedmicaPetak 18.09.2026.23
Treća sedmicaSubota 19.09.2026.21
Treća sedmicaNedjelja 20.09.2026.24
Treća sedmicaUkupno176
Četvrta sedmicaPonedjeljak 21.09.2026.24
Četvrta sedmicaUtorak 22.09.2026.20
Četvrta sedmicaSrijeda 23.09.2026.21
Četvrta sedmicaČetvrtak 24.09.2026.20
Četvrta sedmicaPetak 25.09.2026.31
Četvrta sedmicaSubota 26.09.2026.33
Četvrta sedmicaNedjelja 27.09.2026.20
Četvrta sedmicaUkupno169
Peta sedmicaPonedjeljak 28.09.2026.13
Peta sedmicaUtorak 29.09.2026.19
Peta sedmicaSrijeda 30.09.2026.18
Peta sedmicaUkupno50