Izvještaj za juli 2026 Pofalići


U periodu od 29.06 – 05.07.2026. na MS Pofalići je konstatovano 394 pol. zr/m3. U kvalitativnom sastavu dominirao je polen drveća (borovi, tisa, čempresi i lipa), a sa manjim procentualnim udjelom se javljao i polen trava (Poaceae) i korova (Rumex, Urticaceae, Plantaginaceae). Polen lipe tokom VI sedmice juna i na početku mjeseca jula se postepeno smanjuje na preparatima i vjerovatno slijedi njegov pad, s obzirom da cvjetanje tj. polinacija lipe prestaje u urbanoj zoni.

Za više informacija pogledati izvještaj u prilogu.


U periodu od 06.07. – 12.07.2026. na MS Pofalići je konstatovano 307 pol. zr/m3. U kvalitativnom sastavu dominirao je polen drveća (borovi, tisa, čempresi i lipa), a sa manjim procentualnim udjelom se javljao i polen trava (Poaceae) i korova (Rumex, Urticaceae, Plantaginaceae). Polen lipe tokom II sedmice mjeseca jula se postepeno smanjuje na preparatima i vjerovatno slijedi njegov pad, s obzirom da cvjetanje tj. polinacija lipe prestaje u urbanoj zoni.

Za više informacija pogledati izvještaj u prilogu.


U periodu od 13.07. – 19.07.2026. na MS Pofalići je konstatovano 323 pol. zr/m3. U kvalitativnom sastavu dominirao je polen drveća (borovi i lipa), a sa manjim procentualnim udjelom se javljao i polen trava (Poaceae) i korova (Asteraceae, Rumex, Urticaceae, Plantaginaceae). Polen lipe tokom III sedmice mjeseca jula se postepeno smanjuje na preparatima i vjerovatno slijedi njegov pad, s obzirom da cvjetanje tj. polinacija lipe prestaje u urbanoj zoni.

Za više informacija pogledati izvještaj u prilogu.


Tabela: DRVEĆE - JULI
SedmicaDatumzr/m3
Prva sedmicaSrijeda 01.07.2026.22
Prva sedmicaČetvrtak 02.07.2026.11
Prva sedmicaPetak 03.07.2026.13
Prva sedmicaSubota 04.07.2026.12
Prva sedmicaNedjelja 05.07.2026.11
Prva sedmicaUkupno69
Druga sedmicaPonedjeljak 06.07.2026.6
Druga sedmicaUtorak 07.07.2026.8
Druga sedmicaSrijeda 08.07.2026.2
Druga sedmicaČetvrtak 09.07.2026.10
Druga sedmicaPetak 10.07.2026.5
Druga sedmicaSubota 11.07.2026.6
Druga sedmicaNedjelja 12.07.2026.0
Druga sedmicaUkupno37
Treća sedmicaPonedjeljak 13.07.2026.6
Treća sedmicaUtorak 14.07.2026.2
Treća sedmicaSrijeda 15.07.2026.3
Treća sedmicaČetvrtak 16.07.2026.8
Treća sedmicaPetak 17.07.2026.6
Treća sedmicaSubota 18.07.2026.2
Treća sedmicaNedjelja 19.07.2026.0
Treća sedmicaUkupno27
Tabela: TRAVE I ZELJASTE BILJKE - JULI
SedmicaDatumzr/m3
Prva sedmicaSrijeda 01.07.2026.14
Prva sedmicaČetvrtak 02.07.2026.12
Prva sedmicaPetak 03.07.2026.11
Prva sedmicaSubota 04.07.2026.14
Prva sedmicaNedjelja 05.07.2026.10
Prva sedmicaUkupno61
Druga sedmicaPonedjeljak 06.07.2026.8
Druga sedmicaUtorak 07.07.2026.12
Druga sedmicaSrijeda 08.07.2026.13
Druga sedmicaČetvrtak 09.07.2026.6
Druga sedmicaPetak 10.07.2026.14
Druga sedmicaSubota 11.07.2026.9
Druga sedmicaNedjelja 12.07.2026.7
Druga sedmicaUkupno69
Treća sedmicaPonedjeljak 13.07.2026.12
Treća sedmicaUtorak 14.07.2026.15
Treća sedmicaSrijeda 15.07.2026.16
Treća sedmicaČetvrtak 16.07.2026.13
Treća sedmicaPetak 17.07.2026.17
Treća sedmicaSubota 18.07.2026.15
Treća sedmicaNedjelja 19.07.2026.14
Treća sedmicaUkupno102
Tabela: KOROVI - JULI
SedmicaDatumzr/m3
Prva sedmicaSrijeda 01.07.2026.26
Prva sedmicaČetvrtak 02.07.2026.22
Prva sedmicaPetak 03.07.2026.30
Prva sedmicaSubota 04.07.2026.27
Prva sedmicaNedjelja 05.07.2026.33
Prva sedmicaUkupno138
Druga sedmicaPonedjeljak 06.07.2026.27
Druga sedmicaUtorak 07.07.2026.28
Druga sedmicaSrijeda 08.07.2026.26
Druga sedmicaČetvrtak 09.07.2026.27
Druga sedmicaPetak 10.07.2026.23
Druga sedmicaSubota 11.07.2026.37
Druga sedmicaNedjelja 12.07.2026.33
Druga sedmicaUkupno201
Treća sedmicaPonedjeljak 13.07.2026.23
Treća sedmicaUtorak 14.07.2026.31
Treća sedmicaSrijeda 15.07.2026.27
Treća sedmicaČetvrtak 16.07.2026.21
Treća sedmicaPetak 17.07.2026.36
Treća sedmicaSubota 18.07.2026.31
Treća sedmicaNedjelja 19.07.2026.25
Treća sedmicaUkupno194