Izvještaj za maj 2026 Pofalići


U periodu od 27.04 – 03.05.2026. na MS Pofalići je konstatovano 713 pol. zr/m3. U kvalitativnom sastavu dominirao je polen drveća (javor, kesten, breza, grab, jasen, orah, borovi, topola, tisa i čempresi). Polen ostalih alergenih biljaka tokom ovog monitoring polena nije konstatovan.

Za više informacija pogledati izvještaj u prilogu.


U periodu od 04.05 – 10.05.2026. na MS Pofalići je konstatovano 699 pol. zr/m3. U kvalitativnom sastavu dominirao je polen drveća javora, kestena, breze, graba, bukve, jasena, oraha, borova, tise, i čempresa). Polen ostalih alergenih biljaka tokom ovog monitoring polena nije konstatovan.

Za više informacija pogledati izvještaj u prilogu.


U periodu od 11.05 – 17.05.2026. na MS Pofalići je konstatovano 639 pol. zr/m3. U kvalitativnom sastavu dominirao je polen drveća javora, divljeg kestena, breze, bukve, jasena, oraha, borova, tise, čempresa, trava i korova).

Za više informacija pogledati izvještaj u prilogu.


U periodu od 18.05 – 24.05.2026. na MS Pofalići je konstatovano 668 pol. zr/m3. U kvalitativnom sastavu dominirao je polen drveća javora, divljeg kestena, breze, bukve, jasena, oraha, borova, tise, čempresa, trava i korova).

Za više informacija pogledati izvještaj u prilogu.


U periodu od 25.05 – 31.05.2026. na MS Pofalići je konstatovano 463 pol. zr/m3. U kvalitativnom sastavu dominirao je polen drveća (javora, divljeg kestena, breze, bukve, jasena, oraha, borova, tise, čempresa, trava i korova).

Za više informacija pogledati izvještaj u prilogu.


Tabela: DRVEĆE - MAJ
SedmicaDatumzr/m3
Prva sedmicaPetak 01.05.2026.69
Prva sedmicaSubota 02.05.2026.64
Prva sedmicaNedjelja 03.05.2026.89
Prva sedmicaUkupno222
Druga sedmicaPonedjeljak 04.05.2026.133
Druga sedmicaUtorak 05.05.2026.139
Druga sedmicaSrijeda 06.05.2026.147
Druga sedmicaČetvrtak 07.05.2026.58
Druga sedmicaPetak 08.05.2026.76
Druga sedmicaSubota 09.05.2026.64
Druga sedmicaNedjelja 10.05.2026.82
Druga sedmicaUkupno699
Treća sedmicaPonedjeljak 11.05.2026.87
Treća sedmicaUtorak 12.05.2026.76
Treća sedmicaSrijeda 13.05.2026.74
Treća sedmicaČetvrtak 14.05.2026.90
Treća sedmicaPetak 15.05.2026.97
Treća sedmicaSubota 16.05.2026.116
Treća sedmicaNedjelja 17.05.2026.69
Treća sedmicaUkupno609
Četvrta sedmicaPonedjeljak 18.05.2026.94
Četvrta sedmicaUtorak 19.05.2026.82
Četvrta sedmicaSrijeda 20.05.2026.77
Četvrta sedmicaČetvrtak 21.05.2026.88
Četvrta sedmicaPetak 22.05.2026.94
Četvrta sedmicaSubota 23.05.2026.84
Četvrta sedmicaNedjelja 24.05.2026.87
Četvrta sedmicaUkupno606
Peta sedmicaPonedjeljak 25.05.2026.40
Peta sedmicaUtorak 26.05.2026.57
Peta sedmicaSrijeda 27.05.2026.57
Peta sedmicaČetvrtak 28.05.2026.57
Peta sedmicaPetak 29.05.2026.58
Peta sedmicaSubota 30.05.2026.55
Peta sedmicaNedjelja 31.05.2026.32
Peta sedmicaUkupno356
Tabela: TRAVE I ZELJASTE BILJKE - MAJ
SedmicaDatumzr/m3
Prva sedmicaPetak 01.05.2026.0
Prva sedmicaSubota 02.05.2026.0
Prva sedmicaNedjelja 03.05.2026.0
Prva sedmicaUkupno0
Druga sedmicaPonedjeljak 04.05.2026.0
Druga sedmicaUtorak 05.05.2026.0
Druga sedmicaSrijeda 06.05.2026.0
Druga sedmicaČetvrtak 07.05.2026.0
Druga sedmicaPetak 08.05.2026.0
Druga sedmicaSubota 09.05.2026.0
Druga sedmicaNedjelja 10.05.2026.0
Druga sedmicaUkupno0
Treća sedmicaPonedjeljak 11.05.2026.0
Treća sedmicaUtorak 12.05.2026.2
Treća sedmicaSrijeda 13.05.2026.0
Treća sedmicaČetvrtak 14.05.2026.5
Treća sedmicaPetak 15.05.2026.3
Treća sedmicaSubota 16.05.2026.4
Treća sedmicaNedjelja 17.05.2026.2
Treća sedmicaUkupno16
Četvrta sedmicaPonedjeljak 18.05.2026.6
Četvrta sedmicaUtorak 19.05.2026.5
Četvrta sedmicaSrijeda 20.05.2026.4
Četvrta sedmicaČetvrtak 21.05.2026.5
Četvrta sedmicaPetak 22.05.2026.7
Četvrta sedmicaSubota 23.05.2026.6
Četvrta sedmicaNedjelja 24.05.2026.5
Četvrta sedmicaUkupno38
Peta sedmicaPonedjeljak 25.05.2026.6
Peta sedmicaUtorak 26.05.2026.8
Peta sedmicaSrijeda 27.05.2026.10
Peta sedmicaČetvrtak 28.05.2026.9
Peta sedmicaPetak 29.05.2026.8
Peta sedmicaSubota 30.05.2026.8
Peta sedmicaNedjelja 31.05.2026.4
Peta sedmicaUkupno53
Tabela: KOROVI - MAJ
SedmicaDatumzr/m3
Prva sedmicaPetak 01.05.2026.0
Prva sedmicaSubota 02.05.2026.0
Prva sedmicaNedjelja 03.05.2026.0
Prva sedmicaUkupno0
Druga sedmicaPonedjeljak 04.05.2026.0
Druga sedmicaUtorak 05.05.2026.0
Druga sedmicaSrijeda 06.05.2026.0
Druga sedmicaČetvrtak 07.05.2026.0
Druga sedmicaPetak 08.05.2026.0
Druga sedmicaSubota 09.05.2026.0
Druga sedmicaNedjelja 10.05.2026.0
Druga sedmicaUkupno0
Treća sedmicaPonedjeljak 11.05.2026.0
Treća sedmicaUtorak 12.05.2026.0
Treća sedmicaSrijeda 13.05.2026.0
Treća sedmicaČetvrtak 14.05.2026.0
Treća sedmicaPetak 15.05.2026.4
Treća sedmicaSubota 16.05.2026.7
Treća sedmicaNedjelja 17.05.2026.3
Treća sedmicaUkupno14
Četvrta sedmicaPonedjeljak 18.05.2026.3
Četvrta sedmicaUtorak 19.05.2026.2
Četvrta sedmicaSrijeda 20.05.2026.5
Četvrta sedmicaČetvrtak 21.05.2026.3
Četvrta sedmicaPetak 22.05.2026.4
Četvrta sedmicaSubota 23.05.2026.3
Četvrta sedmicaNedjelja 24.05.2026.4
Četvrta sedmicaUkupno24
Peta sedmicaPonedjeljak 25.05.2026.7
Peta sedmicaUtorak 26.05.2026.6
Peta sedmicaSrijeda 27.05.2026.4
Peta sedmicaČetvrtak 28.05.2026.10
Peta sedmicaPetak 29.05.2026.6
Peta sedmicaSubota 30.05.2026.9
Peta sedmicaNedjelja 31.05.2026.12
Peta sedmicaUkupno54